Tel.: 569 623 118

E-mail: kaba-sport@chotebor.net

Okolo Vlasenice 22.7.2017

24.07.2017 19:31

Byl víkend a tak jsme si byli opět zazávodit. Jeli jsme MTB závod Okolo Vlasenice u Kamenice nad Lipou a ten, kdo zná kamenickou trať, byl ve výhodě, protože velká část závodu se odehrává na stejném okruhu jen ta vlasenická je kratší a společné mají samozřejmě i místní specialitu = v lesích samé kořeny, kořeny a zase kořeny. Závod jsme absolvovali v sestavě Zdeněk, Luboš a Petr a rozjeli jsme jej hned z druhé resp. třetí startovní lajny. Naše konečné pozice vykrystalizovali brzy po startu po nájezdu na lyžařskou sjezdovku a do cíle se pak prakticky nezměnili. Čelo závodu nám trochu frnklo a v další skupince se nějakou dobu míchalo pár lidí a mezi nimi se střídali i Zdeněk s Lubošem. Petr se pohyboval kousek za nimi. Na 18. kilometru si Zdeněk i se skupinkou poodskočil a i když je měl Luboš většinou na dohled, již se na ně do konce závodu nedotáhl. Hlavně, že se nedotáhl ani Petr, ufff! V jednom lesním sjezdu to bylo doslova "o hubu", když si lesní dělníci odstavili svoje traktory přímo na trati a za nimi byly pěkně schované hluboké bahnité koleje. Podruhé ufff, dobře to dopadlo! Přesto potkal Zdeňka malý karambol, když mu v ostré zatáčce na štěrku ustřelilo kolo a ten se poroučel k zemi. Následek: odřený bok i koleno a utržená přezka na tretře. Petr dojel do cíle taky s "ozdobou", když jel velkou část závodu s klackem parádně zapleteným v zadním kole. Že pak dojel bez defektu do cíle, je téměř záhadou a velkým štěstím zároveň! Oba borci měli při svých defektech tolik štěstí asi proto, že jim drželi pěsti jejich drahé polovičky Monika s Janou, které také přijeli dohlížet na zdárný průběh závodu. Takže to funguje :) A teď k výsledkům: závod vyhrál David Kníže (ročním 1982) z Prodoli Racing Teamu v čase 01:34:53, Zdeněk dojel na celkovém 37. místě a na 10. místě v kategorii v čase 01:53:43, Luboš na 40. místě celkově a 13. v kategorii v čase 01:57:58, čili konečně před Petrem (...jupííí, ale příště to zase bude podle tradice, třeba...:)) a Petr na 43. místě resp. 15. v kategorii v čase 01:58:53, Milan celkově 78. v čase 02:13 a 5. v pořadí. Z mého pohledu dobrý závod a rovněž dobře pořadatelsky zajištěný. Hromada občerstvení před i po závodě, paráda.