Tel.: 569 623 118

E-mail: kaba-sport@chotebor.net

Report ze závodu Cyklo Maštale 2018

13.06.2018 20:44

V krásné a malebné oblasti pískovcových skalních útvarů Toulovcových maštalí se v sobotu 9. června 2018 konal 18. ročník MTB závodu Cyklo Maštale. A jako vždy se centrem všeho toho cyklistického mumraje a dění okolo závodu stalo město Proseč. Pořadatelé připravili mnoho tratí pro všechny věkové kategorie a na delších tratích si mohl každý účastník podle své výkonosti vybrat distanci, na které se chtěl předvést v tom nejlepším světle. Naše barvy zde hájili: Milan Poříz, Josef Stuna, Luboš Rauer, Zdeněk Karaba a Dušan Vrána. Kromě Dušana se většina našich borců předvedla na 50-ti kilometrové trati. Sluníčko opět pálilo jak uprostřed léta a tak čas startu v 10 hodin, byl opravdu dobře zvolený. O startovní výstřel 50 km trati se postarala atletická šampionka nedávné minulosti Jarmila Kratochvílová a pak už to bylo na každém z nás, jak si s nástrahami trati poradíme. Vzhledem k naprosté absenci deště v posledních dnech, byla trať suchá a prašná, zdálo se, že na některých úsecích od loňska přibylo o trochu víc makadamu, což se projevilo ve značném množství defektů a při rychlém průjezdu početnějšího pole jezdců těmito úseky, kamení létalo doslova okolo hlavy. Malé vodní brody tak byly velmi příjemným zpestřením. Co mě trochu zarazilo bylo, že v tomto hice byl jediný bufet již asi na 18 km a pak již nic. My jsme se na trati pohybovali tak, že Zdeněk s Lubošem jeli prakticky celý závod spolu v menší či větší skupině a až asi na 45 kilometru si Zdeněk poodskočil a vytvořil si mírný, ale rozhodující náskok. Ve druhé polovině závodu byl před námi často na dohled Pepík, ale docvaknout se nám ho nepodařilo, no a čtvrtým v našich barvách byl na padesátce Milan, který se srdnatě pral s ohodně mladšími soupeři v jedné kategorii nad 50 let. Dušan se jako jediný pral s dlouhou 100 km tratí, ale Bůh ví, proč bez klubové příslušnosti ke KABĚ viz ofi výsledky.
Takže výsledkové resumé: Josef dokončil v čase 02:16:52.01 na 68. místě celkově a 8. v kategorii, Zdeněk 02:20:13.24, 78. celkově a 12. v kategorii, Luboš 02:20:22.12, 80. celkově a 13. v kategorii, Milan 02:39:53.12, 163. celkově a 32. v kagorii. Dušan na stovce dojel v čase 05:13:04.15 na 26. místě a 16. v kategorii.