Tel.: 569 623 118

E-mail: kaba-sport@chotebor.net

Kalas Tábor ze seriálu Nova Cup 2017 ze dne 8.7.2017

10.07.2017 20:08

Na start čtvrtého dílu nováckého poháru horských kol se v cyklokrosové baště Táboře postavili Zdeněk a Luboš (Petr si plnil pracovní povinnosti a šetřil síly na závod ve Vlasenici, kde nám to určitě natře :)) a ani nikdo další z mančaftu KABA Sportu se tentokrát nepřipojil.  I když vlastně to úvodní „postavili se na start“ je diskutabilní, protože na start jsme se řadili spolu s většinou startovního pole s předstihem, ale asi nikdo nevěděl, na kterou stranu ze startovní čáry se pojede, takže se pole jezdců několikrát točilo a kdo byl před chvílí v první lajně, v zápětí se ocitl na konci pole, když v zápětí někdo z organizátorů zavelel, že je vše jinak a opět se pole otočilo. No, velký zmatky a utnul to pořadatel, který dal hlasitým reptalům jasně najevo, že blbí jsou závodníci, než aby se sám chytrý pán hned při samém řazení závodníků postavil na start a rázně tak peloton usměrnil ještě před vzniklým chaosem. No nic, start ve 12 hodin se přece jenom vydařil a kupodivu všichni závodníci vyletěli stejným směremL. Z avizovaného zaváděcího okruhu po asfaltu kolem sportovního areálu Komora se ve skutečnosti stalo jen 300 metrů za vodící motorkou a pak hurá plnou parou a ostře do kopce. Trať byla vyznačena v délce 53 km a kdy by si někdo myslel, že kolem jihočeského Tábora jsou jenom rovinky, tak ho z omylu vyvedlo převýšení 1180 metrů. Ano, jelo se po cestičkách kolem Lužnice, ale taky se k ní muselo sjet a pak taky vyjet pryč do kopců. Některé výjezdy byly zralé spíš na tlačení a tak se s nimi každý pral, jak mohl, ale ke cti všech slouží, že snaživých bojovníků byla většina. Při sjezdech bylo opět potřeba dávat bedlivý pozor na kořeny a vyjeté koleje a sem tam i na blátivé a záludné pasáže, jenže těch bylo minimum. Za sebe hodnotím trať jako skvěle připravenou, bezchybně značenou, dvě občerstvovačky taky přišly v tom hice vhod. A co se týká vývoje závodu, tak nejsilnější čelo pelotonu fouklo brzy po startu a pak jsme se po trati trousili my ostatní. Chvíli po startu jsem nechal Zdeňka za sebou a upaloval vpřed netuše, kde jezdí, jenže na 30 kilometru se mi za zády Zdeněk hlasitě připomněl, že právě okolo tohoto kilometru mi na předešlých závodech dával sbohem a už jsem ho pak neviděl. To ovšem nebyl dnešní případ. Držel jsem se jeho a pár dalších borců zuby nehty asi do 40 kilometru a pak mi v jednom z posledních prudkých výjezdů odskočil a již jsem nenašel síly, abych si ho docvakl. Nedělám si iluze, že kilometry naší „spolujízdy“ byly způsobené mou skvělou výkoností, ale to spíš můj parťák neměl svůj den. Takže hezky zpátky na zem :).  Nicméně do cíle jsme dorazili s odstupem třičtvrtě minuty a to už je pro mě úspěch! A co říká oficiální výsledková listina? Vítězem se stal hlinečák Marek Rauchfuss z KELLYS BIKE RANCH TEAMu v čase 01:42:01.85, Zdeněk dojel na celkovém 95 fleku (10 v kategorii) v čase 02:21:30,37 a Luboš na celkovém 97 fleku (11 v kategorii) v čase 02:22:43,33.